Beyoğlu Sinema Atölyeleri Tamamlandı!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve oyuncu Asuman Dabak, Beyoğlu Sinema Atölyeleri'nde temel sinema eğitimini tamamlayan öğrencilere katılım belgelerini takdim etti.

Kültür Kenti Vakfı yürütücülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteği, Beyoğlu Belediyesi iştiraki ve oyuncu Asuman Dabak küratörlüğünde düzenlenen Beyoğlu Sinema Atölyeleri katılımcıları 2 ay süren temel sinema eğitimini tamamladı. Beyoğlu Sinema Atölyeleri’nin son dersine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve oyuncu Asuman Dabak temel seviyede sinema eğitimini tamamlayan öğrencilere katılım belgelerini takdim etti.

İlk dönemin sona erdiğini kaydeden Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, "İnşallah devam edeceğiz Kültür Bakanlığı’mızın katkısıyla. Yeni senaristler, yeni yönetmenler, yeni oyuncular çıksın istiyoruz. Çünkü Beyoğlu’nun damarında kültür ve sanat hayatı vardır. Ve Kültür hayatını geliştirecek olanlar da elbette sanatçılarımızdır" şeklinde konuştu.

Eğitimini tamamlayan öğrencilerden biri, "Buraya başladığımızda sıfır seviyesindeydik. Ama şimdi grup olarak hem kısa film hem de uzun metrajlı filmlerde yer alabilecek seviyedeyiz. Özellikle senaryoda ve kamera arkası çalışmalarında iyi bir seviyeye geldik. Ama bu daha çok teorik açıdan gerçekleşti. Pratik açıdan da devam ederse bizim için çok iyi olacak" dedi.

Yeni nesillere destek olabilirsiniz.