Anneler Günü Beyoğlu'nda çoşkuyla kutlandı!

Beyoğlu Belediyesi bünyesinde yer alan anaokulu öğrencilerine özel tasarlanan oyun atölyeleriyle zenginleşen Anneler Günü Pikniği’nde anneler sahne programıyla keyifli bir gün geçirirken çocuklar da atölyelerde doyasıya eğlendi.

Özel olarak hazırlanan etkinlik alanına girerken bandolarla karşılanan anneler, bir birinden güzel söyleşi ve etkinliklerle dolayıysa eğlendi. 600‘den fazla çocuğun katıldığı topaç boyamaktan kukla yapmaya, illüzyon gösterisinden masal dinletisine kadar özel olarak tasarlanan 10 farklı atölyeye ilgi büyüktü.

 

Kukla ve topaç alanlarında çocuklarıyla beraber rengârenk kukla ve topaçlarını hazırlayan anneler birlikte üretmenin tadını çıkardılar. Origami alanında çocuklar hazırladıkları uçak ve gemilerin içerisine annelerine olan sevgilerini yazarak anneleriyle birlikte doyasıya oynadılar. Dans ve ritim alanlarında çocuklar dans edip müzik yaparken anneler de onları izleyerek keyifli zaman geçirdiler. Çocukların çeşitli malzemeleri kesip yapıştırıp boyayarak oluşturdukları heykel gün boyunca alanın en dikkat çekeni oldu. 

 

Dev mikado ve ip çekme oyunuyla ise en yüksek puanı almaya çalışan çocuklar, ekip olarak hareket etmenin önemini fark ettiler. Anne ve çocukları bir araya getiren bu piknikte eğlence olduğu kadar eğitim de vardı. Masal minderleri alanında, anneler çocuklarıyla masal dinlemenin keyfini yaşarken bir taraftan da çocuklarına eğlenceli yollarla nasıl masal anlatabileceklerini öğrendiler.

 

Gün sonunda, anneler gününü en eğlenceli şekilde kutlayıp birlikte geçirdikleri güzel anılarla evlerine dönen anne ve çocukları bir sonraki etkinliği sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdiler.

Yeni nesillere destek olabilirsiniz.